Bilge Ata  
Site içi arama :
 
      Ana Sayfa   |   Din   |   Köken Bilimi   |   Güncel Makaleler   |   Araştırmalar   |   Belgeler   |   Hakkımızda   |   İletişim
 
 
 

 
Anket
Amerikalıların Kızılderililere yaptığı soykırım hakkında ne düşünüyorsunuz?
 Evet Soykırım yapmıştır
 Hayır Yapmamıştır
 Kısmi olarak soykırım yapmıştır

 
 
Ziyaretçi İstatistikleri
Aktif: 41
Bugün: 196
Toplam: 1.118.175
 

Kureyş

                                    Rüstem KOCADURMUŞOĞLU- Bilge Ata Ξ̲̅ TÜRKİYE Ξ̲̅

    

     ÇALINAN TÜRK TARİHİ

     PEYGAMBERLER HALKASI

 

      K U R E Y Ş

 

EVRENLERİN EFENDİSİ, Hz. MUHAMMEDE {s.a.v}’İN SOY ATALARI, KUREYŞ KABİLESİDİR. BU DOSYADA KUREYŞ SÖZÜNÜN KÖKENBİLGİSİ HAKKINDA ORİGNAL BELEGELER SUNACAĞIZ. BU BELGELER, TÜRK BELGELERİ DEĞİL, AKSİNE  ARAP BELGELERİDİR. Hz. MUHAMMED {s.a.v} EFENDİMİZİN ARAP SOYUNDAN GELDİĞİ HAKKINDAKİ KABULLERDEN DOLAYI BU TÜR ARAŞTIRMALAR YAPILAMAMIŞTIR. SON YILLARDA TÜRKİYEDE BAZI CİDDİ ÇALIŞMALAR DA OLMUŞTUR. BİZ ETİMOLOĞİ’Yİ VE ARAP KAYNAKLARINI ORTAYA KOYARAK RASUL’ULLAH {s.a.v} EFENDİMİZİN SOYU OLAN KUREYŞ KABİLESİNİN ADININ AÇIKLAYACAĞIZ.

       BU BELGELER, ARAPLARIN EN SAYGIN ANSİKLOPEDİK SÖZLÜKLERİ OLAN “KAMUS-U MUHİT” ADLI ESERİN TÜRKÇE TERCÜMESİ “KAMUS—I OKYANUS” ADI VERİLEN KİTAPTAN ALINDI. BELGENİN ORİGİNALİ 1884 TE İSTANBUL’DA BASILDI. KAMUS-I OKYANUS’UN S: 1115. VE 1116. DA KUREYŞ SÖZÜ APAÇIK KAYITLIDIR. BİZ BU ORİGİNAL BELGELERİN TIPKI ÇEVİRİSİNİ YAPTIK. ELİMİZDEKİ ORİGİNAL BELGELERİN: 1115-1116. SAYFASININ FOTOKOPİLERİ, ARAŞTIRMACILARIN RAHAT ÇALIŞMALARI, OKUYUCUNUN KONUYLA İLGİLİ KUŞKULARININ GİDERİLMESİ İÇİN AŞAĞIDA SUNULDU.

       ARAP ALAFABESİNİ BİLEN ARAŞTIRMACILARLA OKUYUCULARIN DOĞRUDAN METİNDEN YARARLANMALARI MÜMKÜNDÜR. ARAP ALFABESİNİ BİLMEYEN OKUYUCULAR İSE TIPKI ÇEVİRİYİ İNCELEMELERİ İÇİN YAPILAN BU ÇALIŞMA, KUREYŞ SÖZÜNÜN KÖKENBİLGİSİNİN EKSİKSİZ OLARAK ANLAŞILMASINI SAĞLAMAK İÇİN YAPILDI. ÇÜNKÜ KUREYŞ KABİLESİ, {KUREYŞ BOY’U}, EVRENLERİN EFENDİSİ Hz. MUHAMMED {s.a.v} EFENDİMİZİN SOYUDUR. {BOY’UDUR}.

       KUREYŞ SÖZÜ, HİÇ BİR TEVİLE HACET BIRAKMAYACAK BİR AÇIKLIKLA KARIŞMAK, KARIŞTIRMAK, KARIŞ-MURUŞ OLMAK DEMEKTİR. BU SÖZ, O KADAR AÇIKTIR Kİ, HİÇ OKUMA YAZMA BİLMEYENLER BİLE ŞU AÇIKLAMADAN SONRA: KUREYŞ SÖZÜNÜN KARIŞMAK OLDUĞUNU HEMEN ANLAYABİLİRLER.

“EFENDİM!     KUREYŞ KABİLESİNİN, {BOY’UNUN} ADI, NEDEN ÖZ BE ÖZ TÜRKÇEDİR? DE ARAPÇA DEĞİLDİR? SÖZLER   

SÖZLERE BENZER.” DİYECEKLERE BİZ DE DERİZ Kİ:  

       “SÖZLER, GELİŞİ GÜZEL BENZEMEZLER. BİR SÖZ, KALIP, HARF DİZİMİ, ANLAM, KAVRAM, İÇERİK OLARAK AYNI SÖZ İSE, O ZAMAN BU SÖZÜN KÖKENİNİ ARAR VE GERÇEK SAHİBİNE GERİ VERİRİZ. BUNUN DIŞINDAKİLER BOŞ LAKIRDILARDIR.”

       TARİH, KUREYŞ KABİLESİNİN Hz. İBRAHİM, Hz. İSMAİL KANALIYLA BEKKE’YE YERLEŞTİĞİNİ, ARAB-I MÜSTA’REBE OLDUĞUNU, YANİ GERÇEK ARAP OLMADIĞINI GÖSTERİYOR.

       1884 TE BUNDAN 128 YIL ÖNCE KAMUS-U MUHİT” ‘İ TERCÜME EDEREK “KAMUS OKYANUS” ADIYLA TÜRKÇEYE KAZANDIRAN: MÜTERCİM ASIM’A, BASKISINI YAPANLARA MİNNET BORÇLUYUZ. ONLAR, BİLMEDEN DE OLSA ÇOK BÜYÜK BİR SEVAP KAZANDILAR. EVRENLERİN EFENDİSİ Hz. MUHAMMED {s.a.v}’İN SÜZÜLÜP GELDİĞİ KABİLENİN/ BOY’UN ADININ TÜRKÇE OLDUĞUNU 128 YIL ÖNCE AKIL YÜRÜTMEDEN YAYINLAMIŞLAR. BİZ DE BU ESERDE SAKLI KALMIŞ BİR TÜRK BOY’UNUN-KABİLESİNİN ADININ GİZEMİNİ, AÇIĞA ÇIKARMIŞ OLDUK. YÜCE ALLALAH’IMA BİNLERCE ŞÜKÜRLER OLSUN.

       Hz. MUHAMMED {s.a.v} EFENDİMİZİN KABİLESİNİN ADI BİLE TÜRKÇEDİR. ZATEN KENDİSİ KÖKENİNİ AÇIKLAMIŞ: “ATASININ Hz. İBRAHİM {s.a.v} EFENDİMİZ OLDUĞUNU TEBLİĞ ETMİŞTİ. Hz. İSMAİL {s.a.v} EFENDİMİZİN TORUNU OLAN PEYGAMBERİMİZİN Hz. İSMAİL {s.a.v} DEN İNEN KÖKÜ: KUREYŞ KABİLESİNE DAYANMAKTADIR. KUREYŞ KABİLESİ DE. KUREYŞ ADI DA ÖZ BE ÖZ TÜRKÇEDİR. ADI TÜRKÇE OLAN BİR OYMAKTAN SÜZÜLÜP GELEN Hz. MUHAMMED {s.a.v} EFENDİMİZİN ARAP SOYUNDAN GELDİĞİNİ İDDİA ETMEK KUR’ANA GÖRE ARTIK MÜMKÜN OLMAYACAKTIR. YAKINDA YAYINA SUNACAĞIM. KUREYŞ ARAP DEĞİL, ARAB-I MÜSTA’REBE’DİR. ARAB-I MÜSTA’REBE ARAP DİLİNİ, ARAP KÜLTÜRÜNÜ ARAPTAN DEĞİL, ARAB-I MÜTEARRİBELERDEN ÖĞRENMİŞ BİR TÜRK BOYU, BİR TÜRK KABİLESİDİR. 

BELGELER AŞAĞIDADIR:   

       

 

 

 

 

 

                                Rüstem KOCADURMUŞOĞLU- Bilge Ata Ξ̲̅ TÜRKİYE Ξ̲̅                          

  

       1}AMUS-U MUHİT TERCÜMESİ, KAMUS OKYANUS’UN 1884 BASKISI ORİGİNAL METNİ C: 2; S: 1115

 

 

                   Rüstem KOCADURMUŞOĞLU - Bilge Ata Ξ̲̅ TÜRKİYE Ξ̲̅                       

 

 

       2}KAMUS-U MUHİT TERCÜMESİ KAMUS OKYANUS’UN 1884 BASKISI ORİGNAL METNİ. C: 2; S: 1116

 

                                    Rüstem KOCADURMUŞOĞLU- Bilge Ata Ξ̲̅ TÜRKİYE Ξ̲̅

                                                     

BELGELERİN TIPKI ÇEVİRİSİ:

 

"KARIŞ,  ŞURADAN BURADN BİR ŞEY, BİR ŞEYE KARIŞTIĞI, BİR BİRİNE BİRLEŞTİĞİ ZAMAN BÖYLE DÖNÜR. KATMAK-KARIŞTIRMAK MANASINADUR. CENKDE BİR BİRİNE KARIŞUP MIZRAKLAR KARIŞ-MURUŞ TOKUNDURMAK MANASINADUR.

             MUSAGGAR OĞULLARI, ADIYLA TANINAN KABİLENİN {BOY}’UN ADIDIR. BABALARI NADIR BİN KENANE, OĞLU HUZEYME OĞLU, MÜDRİKE OĞLU, İLYAS OĞLU MUDARDIR. NEREDEN GELDİKLERİ HAKKINDA GÖRÜŞ AYRILIKLARI VAR. BAZILARI; TİCARET İÇÜN ÇEVRE BELDELERE DAĞILDIKDAN SONGRA, HAREM-İ ŞERİF’E GELÜP {MÜTEKARRIŞ}, YANİ ORADAKİLERLE KARIŞDIKLARI İÇÜN BU AD VERİLMİŞDÜR; BAZILARI; RIZIKLARINI TEMİN ETMEK İÇÜN ELLERİNDEKİNİ SATARAK HAC MEVSİMİNDE HACILARA SATIŞ YAPDIKLARI İÇÜN BU ADI ALDILAR DEMİŞLERDÜR. BAZILARI; BİR GÜN NADIR BİN KENÂNE, ELBİSESİNE BÜRÜNÜB DER-TOP OTURUR İKEN, İNSANLAR ONU GÖRÜB : {TAKRIŞ EN NADIR}, YANİ NADIR ELBİSESİYLE DER-TOP OLMUŞ DEDİLER. BUNDAN TOLAYI DA KUREYŞ SÖZÜ, BU KABİLE’YE, {BOY}’A LAKAB OLDU. DEDİLER. BAZILARI; KUSAY BİN KİLAB’A, HALKI BİR ARAYA DERLEDİĞİ İÇÜN KUREŞ DENÜR DEDİLER.

KUREŞİ VE KUREYŞ; TOPLAMAK DERMEKDÜR.

       TAKARRUŞ: TOPLAMAK, BİR ARAYA DERLEMEK MANASINADUR.

TAKARRUŞ:MURDAR, PİS İŞLERDEN SAKINMAK MANASINADUR. 

       TAKARRUŞ: KARIŞIK CENK SIRASINDA MIZRAKLAR BİRBİRİNE GİRİŞMEK. KARIŞMAK.

       KAVARİŞ: CENKDE BİRBİRİNE GİRİŞEN MIZRAKLAR.    

       İKTİRAŞ: BU DAHİ CENK’DE MIZRAKLAR BİRBİRİNE KARIŞMAK MANASINADUR.”3

 ………………………………………………………..                   

            3} Kamus Okyanus {Muhit} Arapçadan çeviri. Arap harfli 1884 İstanbul C=2. S:1115-1116

 

KALIBI DA, HARF DİZİMİ DE, NALAMI VE İÇERİĞİ DE ÖZ BE ÖZ TÜRKÇEDİR. SOYUNUN ADI TÜRÇE OLANIN KENDİSİ DE TÜRK OLUR.

                                                     1989

                                      Rüstem KOCADURMUŞOĞLU

                            EĞİTİMCİ YAZAR-TEOLOG-KÖKENBİLİMCİ

                                       Bilge Ata- Ξ̲̅ TÜRKİYE Ξ̲̅

                                                                                 

 


 
  2019 © Bilge Ata. Tüm Hakları Saklıdır.   Son Güncelleme Tarihi: 05.07.2017Tasarım & Kodlama: ER-AY Bilgisayar