Bilge Ata  
Site içi arama :
 
      Ana Sayfa   |   Din   |   Köken Bilimi   |   Güncel Makaleler   |   Araştırmalar   |   Belgeler   |   Hakkımızda   |   İletişim
 
 
 

 
Anket
Amerikalıların Kızılderililere yaptığı soykırım hakkında ne düşünüyorsunuz?
 Evet Soykırım yapmıştır
 Hayır Yapmamıştır
 Kısmi olarak soykırım yapmıştır

 
 
Ziyaretçi İstatistikleri
Aktif: 13
Bugün: 105
Toplam: 1.118.678
 

Naumark

NAUMARK

 

Avrupa’nın birçok ülkesinde Hazarya Kökenli Aşkenas/Askenaz, İskınuz,/İskit Musevileri çoğunluktadır. Yahudi olarak nitelendirilen bu grupların Köken olarak Yahudi olmadıklarını, Hazarya Türkleri zamanında Museviliğe geçtikleri, sonra da kendilerini Yahudi olarak ifade ettiler. Almanya’daki Askenazlar/ İskınuzlar/İskitler, /Sakalar, Yahudi/İbrani kökeninden gelmezler. Hitler zamanında soykırım uygulanan Yahudiler denilenler işte bu Aşkenazlar /İskinuzlar/İskitlerin çocuklarıdır. Prof. Dr. Fritz Naumark’ta bunlardan birisi olmalıdır.

 

Fritz Naumark, 1900 yılında Almanya’nın Honover kentinde doğmuş Yahudi/Aşkenaz/İskit yani Hazarya kökenli bir iktisat Profesörü olmalıdır. 1933 yılında Atatürk’ün zamanında Türkiye’ye çağrılmıştır. İstanbul Üniversitesinde İktisat ve para politikası ile ilgili dersler vermiştir. 1953 yılında Almanya’ya geri dönen Naumark, Türkçe kitaplar da yazmıştır: Umumi İktisat Teorisi, İktisat Düşünce Tarihi adlı eserlerinin yanında “Boğaz İçine Sığınanlar “ adlı eseri de vardır.

Naumark; yıllar önce Haçlıların Anadolu ve İslâm Coğrafyalarına saldırılarının sebep ve sonuçlarını tespit ederek tarihe ışık tutmuş bir bilgindir. Malazgirt Zaferiyle Anadolu Coğrafyasını Fetheden Büyük Kumandan, Büyük Mücahit, Eşsiz Devlet Adamı, Korkusuz Savaşçı Alparslan ve onunla birlikte Savaşan Paşalardan-çavuşlara ve bütün gözü pek savaşçılarına buradan yüz binlerce selam olsun.

Avrupalı papazlar, Müslüman Türkleri Anadolu’dan çıkartmak için milyonlarca Hıristiyan’ı kandırarak kutsal adı altında savaşlar düzenlediler. Bu emellerine ulaşmak için Avrupalıları, bin yıldan bu yana bizimle durmadan savaştırdılar. Onların saldırılarının iki hedefi vardı. Birisi Müslüman Türkleri Anadolu’dan çıkartmak, öbürü İslâmiyet’i yeryüzünden silmekti. Bin yıldır uğraştıkları bu işi silah zoruyla bir türlü başaramadılar. Şimdi Büyük Ortadoğu Projesi BOP adı altında bu kere ABD’li George Bush ve ekibi olan Neo Conlar denilen Siyonist Ötesi ekip bu kere başka bir Haçlı Seferi düzenleyerek Avrupalı sömürgecilerin başaramadıkları bu habis/uğursuz projeyi, başarmaya çalışmakta olduklarını esefle gözlemliyoruz.

Bunun ilk saldırısını Afganistan’a yaptılar. Sonra sıraya Irak’ı aldılar. Irak’ın Kuzey’inde Sabataist Mesut Barzani’ye bir bölge ayırarak, bir yönetim kurdurdular. Bir de harita çıkardılar. Aşağı-yukarı 150–200 yıldan bu yana dünya coğrafyalarını şekillendirme gayretini bir an bile terk etmeyen bu sömürgeciler, şimdi de BOP haritası ile Ülkemizi ve Hicazı yeni bir bölünmeye uğratmak için çabalıyorlar. Afganistan ile Irak’ın coğrafyalarını ve haritalarını şekillendirdiler. Şimdi sıra Ortadoğu Ülkeleriyle, Afrika’nın Kuzey’i, Kafkasya, Orta Asya ve Hicaz’ın yeni statülerini belerilemeye geldi. Habis/uğursuz BOP projesi, çoğunluğu Osmanlı bakiyesi olan 22 Müslüman devletin boyunduruk altına alınması için bu BOP Projesi çizilmiş bulunuyor. 

ABD’li yankelerin BOP Haritası için özür dilediklerine dair bir tv kanalında alt yazı geçtiğini bana haber verdiler.  Bizler Frenklere Allah Bir derlerse inanırız. Onların kırk oyunlarının otuz dokuzunun, Türkiye’nin çökertilmesi üzerine olduğunu unutmayacağız.

 

BOP. HİCAZ- TEVHİD KELİMESİ- VE HZ. MUHAMMED {sav}

 

 

“ İSLAMIC SACRED STATE “ denilen bu Küçük Hicaz Devletçiğini kurmayı başarırlarsa, işte o zaman bu küçük Hicaz Yönetimi ile İslâmiyet’i buraya özgü bir din haline getirecekler.  Buraya griş-çıkışları denetim altına larak, belli bir yaşın  altındaki Müslümanları buraya sokmayacaklar. 1517 yılından itibaren Osmanlı Türk İmparatorluğunun yönetimine geçen Hicaz Ülkesinin kapıları, bütün Müslümanlara ardına kadar açıldı. Ne pasaport, ne icazetname istenmiyordu. Türklerin bu  uygulamaları 31/Ekşm/1918 yılına dek kesintisiz sürdü. Ne zaman ki, emperyalistlerle iş birliği yapan Şerif Hüseyin Bin Tallal’ın ihaneti ile Hicaz, sömürgecilerin eline geçtikten sonra bu uygulama kaldırıldı. Sömürgeci emperyalistler Bölgede bir takım devletler kurdurdular. O zaman yapılan bu bölünmeler geçici idi. Şimdi yeni yapılandırılmaların süreci başlatılmıştır. Bu sürece BOP süreci denir.

BOP projesine göre Hicaz yönetimi kurdurulduğu zaman, belli gruplara orada Müslüman gibi görünmelerine izin verilecektir. Emperyalistlerin tarihlerinde bu gibi kara sayfalar çok yaşanmıştır. Hıristiyanlar, Endülüs Emevî Devletini yıktıkları zaman Müslüman Halkı kılıçtan geçirdikleri gibi, bütün İslâm mabetlerini yakıp yıkmışlardı. Osmanlı Devletinin Balkanlardan çekilmesiyle birlikte milyonlarca Müslüman Türk’ü yok ettiklerini tarihler yaza-yaza bitiremiyorlar. Son Kosova Savaşında yaptıkları katliamların haddi hesabı yoktur. Mimar Sinan’ın yaptığı beş yüz yıllık Mostar Köprüsünü bombalayanlar da aynı zihniyetin adamlarıydı. Bağdat’ı ele geçirdiklerinde Müslüman Arapları hapse attıklarında Ebu Gureyb Tutukevindeki insanlık dışı şerefsizliği yapanlara mal, can, ırz, namus güvenilebilir mi?

 

BOP. HARİTASI VE BAZI GERÇEKLER

 

İslâmiyet’i, Hicaz Bölgesine hapseden BOP. Büyük Ortadoğu Projesi Haritası, aşağıdadır: Bu harita, Anadolu’yu Bölen Kahpe bir haritadır. Bu gün 3 Mart 2008 Televizyonlar, Irak’ın Kuzey’indeki Mesut Barzani’nin yerel yönetiminden naklen yayınlar yapıyorlar. Bu Kahpe Emperyal Harita ise, Mesut Barzani’nin yıkıcı yönetiminin başköşesinde görülüyor. Dün, Ermenilere Büyük Ermenistan’ı “Free Armenia” Özgür Ermenistan’ı kurduracağız diyerek, kışkırtan ve isyanlar çıkartan emperyalistler şimdi, “Free Kurdistan” yani özgür Kürdistan kurduracağız diyerek Kürtleri kışkırtmaya çabalamaktalar.

Oysa Emperyalistler aynı oyunları, 1915 te Ermenilere oynadılar. Şimdiyse bu BOP. Yani Büyük Ortadoğu Projesi ad’lı harita’da, Ermeni’lere bir karış toprak verilmedi. Bu harita’yı açıp bakan  Kürtler bunları görmüyorlarsa, basiretleri bağlananlara kimse bir şey yapamaz. Dün Osmanlı Atalarımıza karşı kışkırtılan Arapların, şu Uğursuz Harita ile bütün coğrafyaları alt-üst edilmiş, param-parça olmuş olarak görülüyor. Bu gün Arap Toprakları, Emperyalistlerce ve Küresel Emperyalistlerce işgal altına alınmıştır. Arapların dünkü dedeleri, bu Hıristiyan Evanjelikler uğruna, Din kardeşleri olan Mehmetçiğin kanını dökerlerken bu Emperyalistleri, evliyalarmış gibi bağırlarına basıyorlardı. Şimdi, şu uğursuz Haritada Ermeniler, Erivan’na hapsedilmiş, onların yerine Kürtler getirilmiş, Ermeni’nin göbeğine yerleştirilmiş görünüyor. Tıpkı dün; özgürlük vereceklerini vaat ederek kandırdıkları Arapların bağrına İsrail’i yerleştirdikleri gibi, dün kandırarak kendi Devletine isyan ettirilen Ermenilerin de şimdi, sol böğrüne, Barzani hançeri saplamış görünüyorlar. Bugün Ermenilerin böğrüne sapladıkları Kürt hançerinin yerine, yarın Kürtlerin sol böğrüne dom-dom kurşunlarını yerleştirmeyeceklerini kim garanti edebilir?

Dün Araplarla Ermeniler şımartılmış, ellerine silah tutuşturarak Mehmetçik avına çıkartılmış idi. Şimdi Arapların tepelerine 50 tonluk bombalar fırlatılıyor, Ermenilerin Başkenti Erivan’ın ise sol böğrüne Kürt hançeri saplanıyor. Dün Arapların sol böğrüne Yahudi hançeri saplayanlar, yarın Kürlerin böğrüne kimlerin hançerini, saplayacaklar? 

                   “ HAK Teâlâ İntikamın Kul ile kuldan alır,

                     İlm-i Ledün bilmeyenler, anı kul yaptı sanır.”

                                                                               Lâ-Edri

Araplarla Türkleri bir-birine düşürerek bütün Arabistan’ı işgal eden emperyalistler, buraları sömürdükçe sömürdüler. Şimdi ise Mart 2003 yılından itibaren Arapları bir yandan ABD’li, öbür yandan İngiliz, beri yandan İsrailliler vurdukça vurdular, kırdıkça kırdılar. Dünkü işbirlikçi Arapların bu günkü torunları, onulmadık zulümlerin, işkencelerin pençesinde kıvranıyor. Bütün bunların kökeninde masum Mehmetçiklerin Şehid kanlarının âhlarının yatmakta olduğunu keşke bu günkü Araplar, Kürtler ve öteki Müslüman uluslar  anlayabilselerdi.

 

MEHMETÇİĞİN DÖKÜLEN ŞEHİT KANI:

 

DÜN, KUTSAL TOPRAKLARA ECNEBİ AYAĞI DEĞMESİN DİYEREK,

SIRF ALLAH RIZASI İÇİN OLUK-OLUK KANI AKAN MEHMETÇİĞİN DÖKÜLEN ŞEHİD KANI; BUGÜN, BÜTÜN ARAP DÜNYASINI BOĞMAKTADIR.

Bilge Ata

 

 

                        

 

UĞURSUZ  BOP. HARİTASI;

ANADOLU’YU BÖLME VE HİCAZ PROJESİ

 

Bu uğursuz ve soysuz gidişin arka planından bir bölümü şimdilik sunuyoruz. Asıl plan uygulamaya konulduğu zaman İslâmiyet’in yeni bir düzenleme ve esasından çok tehlikeli bir hançerlemeye uğratılacağını kapsamlı olarak açıklayacağız. Bu yıkıcı Plan’ın temel bileşeninde Peygambersiz bir inanç sistemini içimize sokacak yeni kahpelikler bulunmaktadır. İnşallah yakında bunları açıklayacağız.

 

N A U M A R K

 

Avrupalı bilginler arasında soylu yaratılışa sahip kişilikli insanlar da çıkmıştır. Bunlardan birisi de Prof. Dr. Naumark adındaki bilgindir. Haklıyı hak sahibine teslim edecek kadar kadir-kıymet bilen nadir bilginlerden birisi olan Naumark’ın, Türkler hakkında yapmış olduğu tarihi, sosyolojik/toplumbilimi ile ilgili açıklamaları aşağıdadır:  

 

“Vaktiyle, İstanbul Üniversitesinde öğretim üyesi olan Alman asıllı Prof. Naumark'a öğrencilerinden birisi:

“Hocam, Avrupalılar bizi neden sevmezler?” diye sorar. Prof. Naumark cevapları şöyle sıralar: Avrupalılar, Türkleri sevmezler, sevmeleri de mümkün değildir. Kilise'nin Türk ve İslâm düşmanlığı, Hıristiyanların hücrelerine sinmiştir. Sebeplerine gelince:

1} Müslüman olduğunuz için sevmezler. Ancak laiklik şöyle dursun, Hıristiyan olsanız dahi size düşman olarak bakmaya devam ederler. En az 400 yıl Avrupa'nın sırtında hatta ensesinde at koşturdunuz. Selçuklular Anadolu'yu, Osmanlı'lar ise Orta Avrupa ve Balkanları Haçlılara mezar ettiler.

2} Sizi silah ile yenemeyenler, sizleri kendilerine benzeterek egemenlik sağladılar. Önce giyiminizden yaşantınıza kadar ahlâkî değerlerinizi yıprattılar, sonra kendi içinizde sizi bölmeye başladılar. SİZLER, GERÇEK KİMLİĞİNİZE DÖNDÜĞÜNÜZ AN, AVRUPA’NIN REFAH VE MEDENİYETİ YIKILIR. AMA SİZDE BUNUN OLMASI BU ŞARTLARDA ÇOK ZOR.

3}Avrupa'nın pazarıydınız, şimdi orayı pazar yapıyorsunuz.

4} Selçuklu-Osmanlı, İslâmiyet uğruna her şeyini fedâ etmeseydi, İslâmiyet bu gün sadece Hicaz Bölgesinde varlığını sürüdrebilirdi.

5}  Ben Türkiye'ye geldiğimde 2 üniversiteniz vardı, şimdi 19 üniversite var. {O tarihte öyleymiş, şimdi yüz küsur üniversitemiz var.} Osmanlılar zamanında ise her yerde medreseler vardı. Tarihinize bakın, her medresede bilim eğitimi vardı. İlk denizaltıyı Osmanlı'nın yaptığını belki de çoğunuz bilmiyorsunuzdur, ama Avrupa bunu biliyor. Sizler belki farkında değilsiniz ama onlar, şu gerçeğin farkındalar: Osmanlı arşivleri tam olarak ortaya çıkarsa, tarihin yeniden yazılması gerekir.

6} SİZLER, AVRUPA'NIN TARİHÎ DÜŞMANISINIZ VE DÂİMA  DÜŞMAN  OLARAK  KALACAKSINIZ.

 

   “TARİHTEN TÜRK  ÇIKARILIRSA; TARİH  KALMAZ1

   ……………………………………………………………………………………………

1} Neşe Kınay. Sigortacı Gazetesi. Yeni bir Yıla girerken. 2005 Yılına girerken

……………………………………………………………………………………………..

 

Şu olanları ciddi olarak ele alır, değerlendirmelerimizi ön yargısız ve art niyetsiz olarak ele alabilirsek, bundan en çok Ülkemiz ve insanlarımız kazançlı çıkacaktır. Yüce Milletimize, Aziz Vatanımıza giydirilmeye çalışılan oldu-bittileri, göçmen kuşlar gibi kabullenmemizi kimseler beklemesin.

……………………………………………………………………………………………………………..


 
  2019 © Bilge Ata. Tüm Hakları Saklıdır.   Son Güncelleme Tarihi: 05.07.2017Tasarım & Kodlama: ER-AY Bilgisayar