Bilge Ata  
Site içi arama :
 
      Ana Sayfa   |   Din   |   Köken Bilimi   |   Güncel Makaleler   |   Araştırmalar   |   Belgeler   |   Hakkımızda   |   İletişim
 
 
 

 
Anket
Amerikalıların Kızılderililere yaptığı soykırım hakkında ne düşünüyorsunuz?
 Evet Soykırım yapmıştır
 Hayır Yapmamıştır
 Kısmi olarak soykırım yapmıştır

 
 
Ziyaretçi İstatistikleri
Aktif: 21
Bugün: 86
Toplam: 1.118.659
 

Sultan Mahmut ABD liler

 

 

   SULTAN 2. MAHMUT KAAN’IN, ABD’ LİLER HAKKINDAKİ SÖZLERİ

 

              Sultan 2. Mahmut 1788 yılında doğdu, 1839 yılında öldü. Sultan 2. Mahmut Kaan, Frenkler dediği ABD’lilerin nasıl bir topluluk olduklarını, bundan 179 yıl önce çok veciz bir üslup ile bizlere armağan etmiştir. Dönek ve çıkarcı Frenklerin kendi çıkarları için verdikleri sözleri, attıkları imzaları yaladıklarını gösterir fermanını, evlerimizin, iş yerlerimizin başköşesine assak, her gelip-gittiğimizde de arada bir okusak, bu yalancı, çıkarcı, dönek Frenklerin güvenilmezliğini hem biz anlasak ve hem de çevremize ve gelecek kuşaklara anlatsak nasıl olur? 2. Sultan Mahmut Kaan, şu dönek Frenklerin ne mal olduklarını bundan 179 yıl önce ortaya koymuş bir Cihan Padişahıdır. Hem bizler ve hem de dünya ulusları, Frenklerin güvenilmez olduklarını anlamamamız için bu Yüce Fermanı, başucumuza asmalıyız.

             “O zaman Osmanlı İmparatorluğu, Amerikayla yaptığı anlaşmalara gizli maddeler koyabiliyordu. Mesela: 1830 ticaret anlaşmasında, ABD’de Osmanlı Donanması için maliyet fiyatına gemiler yapılması, İstanbul Tersanesi’nde ABD’li mühendisler tarafından gemi inşa edilmesi çerçevesinde teknik yardımı da öngören gizli madde vardı.  Ancak bu gizli madde ABD senatosu tarafından reddedildi. Padişah 2. Sultan Mahmut çok kızdı ve:

{Frenklerin adetleri; kendülerinin mukaddema söyledikleri sözden nukul etmege asla utanmazlar. Hemen kendülerinin menafi’i olacak maslahat ne ise tervice bakarlar diye ferman etti.} 1  

……………………………………………………………                                

           1- Nuh Gönültaş Bugün gazetesi 07 -04- 2009                        

 

 

        Bu tarihi uyarıdaki Osmanlıca Türkçesi ile söylenmiş anlaşılamayan bir-iki sözün yerine bu günkü kuşakların anlayacağı sözleri koyarsak, Sultan 2. Mahmut’un uyarısı şöyle olur:

 

SULTAN 2. MAHMUT’UN FERMANI:

 

FRENKLERİN ÂDETLERİ, KENDİLERİNİN ÖNCE VERDİKLERİ SÖZDEN DÖNMEYE ASLA UTANMAZLAR. KENDİLERİNİN ÇIKARLARINA OLACAK İŞ NE İSE, HEMEN O YÖNE YÖNELMEYE BAKARLAR.   

      

           SULTAN 2. Mahmut Kaan-1830


 
  2019 © Bilge Ata. Tüm Hakları Saklıdır.   Son Güncelleme Tarihi: 05.07.2017Tasarım & Kodlama: ER-AY Bilgisayar