Bilge Ata  
Site içi arama :
 
      Ana Sayfa   |   Din   |   Köken Bilimi   |   Güncel Makaleler   |   Araştırmalar   |   Belgeler   |   Hakkımızda   |   İletişim
 
 
 

 
Anket
Amerikalıların Kızılderililere yaptığı soykırım hakkında ne düşünüyorsunuz?
 Evet Soykırım yapmıştır
 Hayır Yapmamıştır
 Kısmi olarak soykırım yapmıştır

 
 
Ziyaretçi İstatistikleri
Aktif: 39
Bugün: 222
Toplam: 1.118.201
 

şato

     ÇALINAN TÜRK TARİHİ

ŞATO, KALE, KÖPRÜ VE AVRUPALIŞATO SÖZÜ, BİZE SANKİ BÜTÜN MEDENİYETLERİN SAHİBİ SANILAN AVRUPALILARIN GÜÇ VE KUDRETLERİNİ GÖSTERİR GİBİDİR. OYSA ŞATO SÖZÜ DE ŞATO DENİLEN MUHKEM KORUNAKLI BİNALARI YAPANLARDA BİZİM ATALARIMIZ TÜRKLERDİR.

ŞATO SÖZÜ ÖZ BE ÖZ TÜRKÇEDİR. ŞATO SÖZÜNÜN ASLI ÇATI SÖZÜDÜR. ÇAT SÖZÜ EMİR KİPİDİR. İKİ NESNEYİ BİRLEŞTİR DEMEKTİR. ÇATMA, ÇATI, ÇATIK, ÇATAK, ÇOTAK, ÇOTANAK, ÇATKI, ÇATAL, ÇATLAMAK,  GİBİ SÖZLERİN HEPSİ İKİ NESNENİN BİRLEŞTİĞİ YER DEMEKTİR. ÇATALHÜYÜK, CEYHAN’DA BİR KÖY, ÇATALAN, KARAİSALI DA BİR BUCAK VE SEYHAN IRMAĞI ÜZERİNDE KURULMUŞ BİR BARAJIN ADIDIR. ÇATALHÜYÜK ORTA ANADOLU’ADA GÜNÜMÜZDEN EN AZ 10 BİN YIL ÖNCE KURULMUŞ BİR YERLEŞKEDİR. BURDA HİTİT TÜRKLERİNİN KALINTILARI YATMAKTADIR.

ŞATO DENİLEN GÖRKEMLİ YAPILAR İLK KEZ YAPILDIKLARINDA O DÖNEMLERDE AVRUPA’DA BÖYLE ÇATILI BİNALR YAPILMIYORDU. ESKİ BİNALAR DAM ŞEKLİNDE APILIYORDU. ŞATOLAR ÇATILARIN ÜSTÜNE KİREMİTLER DE KONULAN BİNALARDI. ÇATI ADI DAHA SONRA Ç>Ş DÖNÜŞÜMÜ ŞATI, ŞATO ŞEKLİNE DÖNÜŞTÜ.

KİREMİTLER UZUN BİN YILLARDAN BERİ KULANILYORDU. KİREMİT, SERAMİK ÜRETİMİNİ İLK ÜRETENELR TÜRKLERDİ. BUNUN ADI TÜRKÇE: “KERİM” İDİ. KERİM SÖZÜ KERAMİK VE SERAMİK DÖNÜŞÜMLERİNE UĞRADI. YAHUDİLERLE MASONLARIN İDDİA ETTİKLERİ GİBİ SÜLEYMAN TAPINAĞINI NE YAHUDİLER YAPMADI. YAPAN USTANIN ADI DA ÖZ BEMÖZ TÜRKÇEDİR.   

“Babası Davut’un yerine geçen Süleyman, büyük bir tapınak yaptırmaya karar verir, komşu ülke Sur {Tsor-Tyre} kıralından yardım alır:

“Babam Davut’un Efendimiz onu ayakları altındaki toprağın altına koymadan önce yeryüzündeki bütün savaşların uğruna yapıldığı Efendimiz Tanrı adına bir ev yapmadığını biliyorsunuz. Fakat şimdi Efendimiz Tanrı bana ne düşmanın, ne de belanın olmadığı, her yeri kapsayan huzur verdi. Şimdi görün ki, Efendimiz Tanrı adına bir ev yapmayı amaç edindim…”

       Eski Ahit yorumlarında, Mason ikonografisinin önemli bölümlerini oluşturan iki öğeye rastlıyoruz. Bunlar Yakin {Jackin} ve Boaz isimli çifte sütunlar ve “dul kadının oğlu” olarak bilinen HİRAM USTANIN/ MİMARIN bu işle görevlendirilmesidir: {Dan Brown Süleyman’ın Anahtarı, Şifreleri Greg Taylor MİA Bas Yay Tan. Hiz 2005 İstanbul S:36-37}

 

       HİRAM SÖZÜ DE KİRAM, KERİM DEMEKTİR. Yukarıdaki açıklamada Süleyman Tapınağını Hz. Davud {sav} değil, Hz. Süleyman’ın yaptırdığı anlaşılıyor. Başka kaynaklarda Babası Hz. Davud {av}’in yarım bıraktığı Tapınağı Hz. Süleyman {av}’ın tamamladığı yazılıdır. Hz. Süleyman {sav}’ın adının öz be öz Türkçe olarak ortaya çıkarmış olduk. HİRAM ABAS’IN SUR>{Tsor-Tyre}’den getirildiğini de bu kaynaktan öğreniyoruz. {Hz. Süleyman TIKLAYINIZ}

HİRAM adının öz be öz Türkçe olduğunu başka bir dosya açarak İnşallah orada ayrıntılı olarak ele alacağız. Hz. Süleyman {sav} Efendimizin yaptırdığı Tapınağın Tek Tanrı için yapıldığını, bu Tapınağı yaptırma gerekçesinde apaçık görüyoruz.

AVRUPALILARIN ULSULAŞMA DEVİRLERİ HAKKINDA BAZI DOSYALARDA YAYIN YAPTIK. BUNA RAĞMEN BU KONUNUN PEKİŞMESİ AVRUPA, YUNAN, LATİN, ROMA, LEJYONLAR, SPARTAKÜS, HERKÜL, DERKEN BU ULUSLARI KADİMDEN BERİ VAR OLAN ULUSLARMIŞ GİBİ ZİHNİMİZE KAZIYAN PAROPAGANDLARIN ARTIK YIKILMASI İÇİN BU LİSTELERİ YENİDEN DUYURMAMIZIN VE EZBERLEMEMİZİN GEREKTİĞİNE İNANIYORUM.

AVRUPALI ULUSLARIN ULUSLAŞMA ÇAĞLARI

ULUS ADI:         ULUSLAŞMA TARHİ:     M.Ö:

……….………………………………………………………………………………

LATİN               800                  

        YUNAN              800

        GERMEN            200

M.S:

.……………………………………………………………………………………..

İNGİLİZ             500

        FRANSIZ            500

ULUSLAŞMA DEVRİ BAŞLADIKTAN SONRA, İLAHİ VE MUCİZE ORTAMINDA ANA SOYDAN, KÖK ULUSTAN GENETİK KODLARI, DNA ŞİFRELERİ DEĞİŞTİRİLEN BOY VE OYMAKLAR, YENİ DİLLERE, YENİ DİL KURALLARINA, YENİ RENKLERE, YENİ BİÇİMLERE DÖNÜŞTÜRÜLDÜLER. ANA SOYLARININ, KÖK ULUS’UN İÇİNDEYKEN KONUŞTUKLARI DİLLERİ DEĞİŞEN, YENİ DİL KURALALLARI KENDİLERİNE ARMAĞAN EDİLEN, GEN VE DNA KODLARIYLA RENKLERİ VE DAVRANIŞLARI DA DEĞİŞTİRİLEN BU YENİ ULUSLAR, ANA DİLDEN BAZI SÖZLERİ BELLEKLERİNDE TAŞIDILAR. BUNA RAĞMEN ANA SOYUN, KÖK ULUSUN İÇİNDE BİRER BOY VE OYMAK HALİNDEYKEN ULUSLAŞTIKLARI DEVİRE KADAR ELDE ETTİKLERİ KÜLTÜREL, MANEVİ, MEDENİ BULGULARI, İŞ VE EYLEM ALANLARINI, SANAT VE MEKANİK GELİŞMEELERİN PEK ÇOĞUNU KAYBETTİLER. ONLARA AİT BİLGİLERİ, BELLEKELRİNDEN SİLİNDİ. DÖNÜŞTÜKLERİ YENİ ULUSAL KİMLİKLERİ DNA VE GENETİK KODLAMALARI SONUNDA HEM DİLLERİ YENİDEN ÖĞRENİLMEYE VE YENİDEN GELİŞMEYE HEM DE SANAT VE MEKANİK İŞLERE YENİDEN ALIŞMAYA MECBUR OLDULAR. BU YENİ ULUSAL VARLIKLAR ARTIK MEKANİK VE SANATSAL FAALİYETLERİ BELLEKLERİNDEN SİLİNDİĞİ İÇİN İLKEL BİR HAYATIN İÇİNE DÜŞTÜLER. BÜTÜN BUNLARA RAĞMEN DÖNÜŞTÜKLERİ ANA SOY OLAN TÜRK MİLLETİNİN GENETİK VE DNA KODLARI DEĞİŞTİRLMEMİŞ ÖTEKİ BOY VE OYMAKLARI, KOZADAN ÇIKMIŞ BU YENİ İLKEL ULIUSLARI EĞİTMEKLE GÖREVLENDİLER. BU YENİ ULUSLARA LAUS ADI VERİLDİĞİNİ MERHUM Yusuf ZİYA AÇIKLAMAKTADIR. LAUS, HENÜZ SOY SOP, BOY, OYMAK, ADI EDİNMEMİŞ ANLAMINADIR. GENETİK DÖNÜŞÜMDEN SONRA UZUN YÜZ YILLAR BU YENİ ULUSLARIN EĞİTMENLİĞİNİ YAPAN GENETİK KODLARI VE DNA ŞİFRELERİ DEĞİŞMEYEN ÖTEKİ TÜRK BOY VE OYMAKLARI DA BUNLARIN İLERLEYEN ZAMANLAR İÇİNDE YETİŞTİRLMESİ, GELİŞTİRLMESİ YANİ EĞİTİMLERİ BİTTİKTEN SONRA BUNLARAIN İÇİNDE ERİYEREK {ASİMİLE} OLDULAR. BUNLARIN HER BİRİSİNİN İÇİNDE ERİYEREK KİMİ YUNAN, KİMİ LATİN, KİMİ CERMEN, KİMİ ARAP, KİMİ İBİRANİ, KİMİ ÇİNLİ, KİMİ İNGİLİZ, KİMİ FARNSIZ OLDULAR. LELEKLER, KARLAR, KARDUKJLAR, KARLUKLAR, PELASKLAR, BİRİNTLER, TURSKALR,-ETRÜSKLER- KAMUNLAR, ANGLOLAR, IRLANDALILAR, ICE-LANDLAR, CERMENLER, GERMNELER,, KUREYŞ VE ÖTEKİLER BÖYLE KAYBOLUP ERİDİLER.

{www.bilgeata.com AYASOFYA, AKADAMAR, SUMELA, KUREYŞ, Hz: SÜLEYMAN, AFRODİT, ZEUS, ARES VE DAH NİCELRİ TIKLAYINIZ.}

LATİNLER, ROMALILAR DAHİL YUNANLILAR ve HİÇBİR AVRUPALI ULUS, KALE, KÖPRÜ VE TAPINAK YAPIMINI KESİNLİKLE BİLMEZLERDİ. Bu bir iddia değil aksine tarihi gerçeklerin tespitidir. Bunlar, tarih bilincini, kökeninden kavramak isteyenler için yalanların beyini ok gibi delecek mahiyetteki gerçek belgelerdir. Romalılar/Latinler, Yunanlılar/Grekler ve öteki Avrupa’lılar barbar, ilkel bir hayat yaşıyorlardı. Bunlar, Etrüsk ve Pelasg Türklerince medeniyete getirildikleri gibi Kuzey Avrupalılar da ODİN, ODEN, woden, WOTAN ve onun SOYU OLAN TÜRKLER tarafından medeniyete sokuldular. {İSVEÇÇENİN TÜRKÇE İLE BENZERLİKLERİ, İSVEÇLİLERİN TÜRK ATALARI-Lager Bring. Kaynak yayınları} Öndevirlerde Roma'da Atina'da ve öteki ülkelerde kurulan bütün mabet,  köprü ve kalelerin tamamı Pelasglar, Etrüskler ODEN’LER Qamunlar tarafından kurulduğunu keşke Türk gençleri, Türk aydınları bilmiş olsalardı. Bunların yapımını Romalılara, Yunanlılara ve öteki Avrupalılara Etrüsklerle Pelasglar ve ODEİN’İN, WODEN’İN yoldaşları olan Ön-Türk ataları öğrettiler. {OX-Ford, TIKLAYINIZ} {-Y- kromozomu TIKLAYINIZ  

Anadolu'da kurulmuş bütün kale ve köprüleri Türkler kurdular. Çukurova'daki kale ve köprülerin hiç birisini Ermeniler/Hayklar yapmadılar. Elde ettiğimiz pek çok belgede Haykların, Ermeni kökenlilerin sayılarının çok az olduğu, Ermenilerin % 95' i Ermenileşmiş Kıpçak Türkleridir. Yüreği yetenler –Y- kromozomu testine girsinler. Bugünkü Ermeni toplumunun büyük kitlesinin, Gregorianlaşmış Kıpçak Türkleri olduğunu –Y- Kromozomu araştırmasıyla bilimsel olarak belgelemek mümkündür. Çukurova Ermenilerinin Ana dillerinin öz be öz Türkçe olduğunu, Hınçak Komitası Başı Çallıyan Karabet itiraf etmektedir.  

            PAPA VE KAMLAR/KAMANLAR

“ROMALILAR SUR, KALE, MABET/TAPINAK, KÖPRÜ inşa etmeyi ETRÜSKLERDEN öğrenmişlerdir. ETRÜSKLERİN dini, dünya işlerine ait bilgileri de içine alıyordu. Meselâ, bir köprü inşasına ait sanat, usul ve teknik ancak KAMLARIN/KAMANLARIN bildiği birer sırdı. Onun için KAMLARIN/KAMANLARIN bir adı da KÖPRÜ YAPAN idi. ROMALILAR bunu tercüme ederek, “PONTİFEX” şeklinde kendi RAHİPLERİNE de unvan yapmışlar ve söz ROMALILARDAN HIRİSTİYAN KİLİSESİNE geçmiştir. Bugün PAPA’NIN taşıdığı başlıca unvan Latince olarak “PONTİFEX MAXİMUS”, FRANSIZCA olarak ”PONTİFE SUPRéME’DİR. Anlamı: “BÜYÜK KÖPRÜ MİMARI’ Demektir.”{Etrüskler Türk mü idi? Adile AYDA Türk Kültürünü Araştırma Ens. 1974 Ankara S: 19S: H.V. Morton. “A.Traveller in Ome”,Methuen and Co. London 1966, S: 358. Naklen

                            21/Mart/2001

                Rüstem KOCADURMUŞOĞLU

        Eğitimci Yazar-Teolog-Kökenbilimci

                Bilge Ata Ξ̲̅ TÜRKİYE Ξ̲̅

 

 

 


 
  2019 © Bilge Ata. Tüm Hakları Saklıdır.   Son Güncelleme Tarihi: 05.07.2017Tasarım & Kodlama: ER-AY Bilgisayar