Bilge Ata  
Site içi arama :
 
      Ana Sayfa   |   Din   |   Köken Bilimi   |   Güncel Makaleler   |   Araştırmalar   |   Belgeler   |   Hakkımızda   |   İletişim
 
 
 

 
Anket
Amerikalıların Kızılderililere yaptığı soykırım hakkında ne düşünüyorsunuz?
 Evet Soykırım yapmıştır
 Hayır Yapmamıştır
 Kısmi olarak soykırım yapmıştır

 
 
Ziyaretçi İstatistikleri
Aktif: 27
Bugün: 68
Toplam: 1.118.047
 

Manhattan

           Rüstem KOCADURMUŞOĞLU-Bilge Ata Ξ̲̅ TÜRKİYE Ξ̲̅

ÇALINAN TÜRK TARİHİ

 

MANHATTAN, MENKATTIM-BEN KATTIM

 

       Manhattan, ABD’nin Newyork adlı kentine bağlı bir bölgedir. B.M. Örgütünün Binası da burada Manhattan’dadır. Manhattın’da ABD’nin iş merkezleri yer alır. Man Hattın adı, Kızılderili Türklerinden kalma bir addır. Avrupalı gözü doymaz emperyalistler, Kızılderili Türklerin bayındır ve huzur Kıtası olan Kızılderili Kıtasını 1592 yılından itibaren işgal etmeye başladılar. Kızılderili Kıtası, gözünü altın hırsı bürümüş, paragöz emperyalistler, işgale başladıktan sonra, Barış sevdalısı Kızılderili Türklerin, en aşağılık işkencelerle kökünü kazıdılar.

                        Rüstem KOCADURMUŞOĞLU-Bilge Ata Ξ̲̅ TÜRKİYE Ξ̲̅                                                  

AMERİKA: KEŞFEDİLMEDİ, İŞGAL EDİLDİ

 

Bugün adı AMERİKA olan, gerçekte KIZILDERİLİ olması gereken bu Kıta, emperyalist Avrupalılarca keşfedilmedi. Keşif ve icat demek, o şeyi, o yeri daha önce hiç kimsenin bilmemesi, bulmaması demektir. M.S: 1500 lü, 1600 lü yıllarda 130 küsur milyon nüfusa sahip olan, Turan soylu Kızılderili Türklerin ülkelerinde, şu anda bile ERİŞİLMESİ mümkün olmayan bir dünya medeniyeti kurmuşlardı. Böyle medeniyetler kurulmuş, bayındır KIZILDERİLİ KITASINI, keşfettiklerini, hangi utanmaz yüzle söyleyebiliyorlar? Hoş, onların suratları, cıncıkla sıyrılmıştır. M.S: 1500, 1600 de Avrupa Kıtasında yaşayan emperyalistlerin toplam nüfusu: 70-80 milyon kadar bile değilken, Avrupa’nın iki kat nüfusunu barından bayındır bir kıta; keşfedildi demek, bilimsel bilgilere, insan aklına, karşı yapılmış en hayasız bir iftiradan başka bir şey değildir. Avrupalı emperyalistlerin propagandalarını hap gibi yutmak, biz Müslüman Türklere en büyük zulümdür. Onlar ne derlerse, ne yaparlarsa aynısını tekrar etmek, bizim öz cevherimize karşı yapılmış bir saldırıdır. Yeni bulunan, yeni bilinen şeylerin, yani keşif ve icatların “PATENT HAKKINI=BULUŞ BELGESİNİ” alabilmek için mucitlere, kâşiflere ter döktüren emperyalistler, Kızılderili Kıtasını, 128 milyon Kızılderili’yi yok ederek keşfetmişler? Beynimizi çalan bu vampirler, Kızılderili Türklerin eşsiz medeniyet eserlerini ve tarihlerini de ÇALDILAR.

       AMERİKA’YI YENİDEN KEŞFETMEK

 

Bazı kişiler; “AMERİKA’YI YENİDEN KEŞFETMEK” derler. Bu uçuklukla insanlara üstünlük taslarlar. AMERİKA ADLI, GERÇEKTE KIZILDERİLİ KITASI ADI VERİLMESİ GEREKEN BAYINDIR KITA, KEŞFEDİLMEDİ. AKSİNE BİN BİR ZULÜMLERLE İŞGAL EDİLDİ. Maya Medeniyetinin gizemlerini-esrarını- halâ çözememiş insanlık, nasıl oluyor da bu Medeniyetin kurulduğu Kızılderili Kıtasını keşfetmiş sayıyor. İşte bu, gerçek bir hırsızlıktır. Biz Türkler, vefa örneği göstererek bu kepazeliğe son vermeliyiz. Böylece bu utanmazlık, bu kan emicilerin suratlarına çarpılmalı, herkes yaptığını çekmelidir. Kızılderili Türkler nasıl çekmişlerse, onlara bu zulümleri reva gören haydut Avrupalıların da onların akıbetlerine uğramaları için Yüceler Yücesi Rabbime niyaz ediyorum.  

                                  Rüstem KOCADURMUŞOĞLU-Bilge Ata Ξ̲̅ TÜRKİYE Ξ̲̅                                                           

       MANHATTAN-MANHATTIN: KÖKEN BİLGİSİ

 

Neredeyse bütün ulusların dilinde var olan MAN ile MEN sözleri, öz-be öz Türkçedir. MAN sözü de MEN sözü de hem BEN demektir, hem de kişi insan cinsinden birisi anlamınadır.

       “Man. hat. tan {mınhat’ın} i. Manhattan Adası; viski ve vermutla yapılmış bir içki.} 1

………………………………….

            1} Redhouse Sözlüğü İngilizce-Türkçe Sev Mat. Yay. Eğit. TİC. A.ş. İstanbul-Türkiye S=598

 

             MANHATTAN, {MINHATTIN}, ilk bakışta, İngilizceymiş gibi algılanıyor. Bu söz, bizde uzak dillerden birisine aitmiş duygusunu da uyandırıyor. Oysa MANHATTAN sözü, aşağıda açıklayacağımız üzere öz be öz Türkçe bir sözdür.

       MANHATTIN sözü, iki sözden oluşmuş görünüyor. MAN sözü de MEN sözü de aynı sözdür. Orta Asya Türkleri hem MAN hem de MEN şekillerini kullanırlar. Türkler, bu iki sözü de aynı ölçeklerde kullanırlar. TÜRKMENİSTAN Türk Cumhuriyeti’nin adı, MEN ile kullanılır. Oysa Kerküklü Türkmenler, kendilerine TÜRKMEN demek yerine TURKMAN derler. Bağdat Üniversitesinde Yüksek Lisans Yaptığım 1970 yıllarda Dicle Irmağının kıyısında Türkmen Kardeşlik Kulübü vardı. Bu Kulübün resmi adı: “el. AHA el- NADİ, el- TURKMANİ” idi. Anlamı: “TURKMAN KARDEŞLİK KULÜBܔ DEMEKTİR. Irakta: “El-CEHE el-TURKMANİ-: TURKMAN CEBHESİ” adlı Kuruluş, Siyasi bir Türkmen Partisinin adıdır.  

                                  Rüstem KOCADURMUŞOĞLU-Bilge Ata Ξ̲̅ TÜRKİYE Ξ̲̅    

       MANHATTAN>MANHATTIN sözündeki –MAN- sözünden sonra gelen, “HATTIN” sözü de Türkçedir. Emperyalistler bu bileşik sözü KOKTEYL, KARIŞIM, KATIŞIM olarak birkaç içkiyi karıştırmak anlamına kullanmaktalar. Kokteyl demek, benzer nesnelerden oluşan Birkaç nesneyi karıştırarak, yeni bir karışım yapmak demektir. HATTIN sözü, K>H dönüşümü ile bu şekle girmiş bir sözdür. Aslı ise KAT-MAK, KARIŞTIRMAK demektir. KAT-TIN şeklinde söylenen bu söz, gerçekte M>N dönüşümü ile KATTIM demektir. Çukurova Yörükleri, birinci tekil şahısta sondaki M harflerini N olarak ta söylemekteydiler. “GELDİM YERİNE GELDİN, VARIRIRIM YERİNE VARIRIN, VURURUM YERİNE FURURUN” şeklinde dahi kullandıklarını çok işittim.

       Türkçede MEN,-BEN demektir. Azerbaycan, Kerkük, İran Azerbaycan’ında yaşayan Turkmanlar, Orta Asya Türkleri BEN yerine MEN derler. Kızılderili Kıtasının ilk sahipleri olan Turan soylu Kızılderili Türkler, MEN de MAN da demektedirler. Fuzuli:

 

       ”MENDE Mecnun’dan füzun âşıklık isti’dâdı var,

âşık-ı sâdık MEN’em, Mecnunun ancak adı var.”

 

       Kızılderililerin MAN sözünü kullandıklarını MANHATTIN adasına bu adı vermelerinden anlıyoruz. MANHATTAN-MAN HATTIN-BEN- KATTIM, BEN KARIŞTIRDIM. ANLAMINA GELEN BU Türkçe sözün, hiç aklımıza gelmeyen bir Kıtada, hiç fikrimize düşmeyecek olan aynı soydan geldiğimiz ve adlarına da Kızılderili denilen Turan soylularca kullanılmakta olduğunu görmekten, inceleyerek bilinmez bir gizemi ortaya çıkarmış olmaktan dolayı, ne kadar bahtiyar olduğumu anlatamam. Buna göre MAN-HATTIN;-BEN- KATTIM- sözü, TÜRKÇEDİR. Yüce Milletimizin bilgisine sunulur

 

                                                     23/Mart/2002

                                            Rüstem KOCADURMUŞOĞLU

                                                Bilge Ata-Eğitimci Yazar.

                                                   Teolog-Kökenbilimci

                                                      Ξ̲̅ TÜRKİYE Ξ̲̅

 

            NOT. DEĞERLİ OKURLARIM! LUTFEN, OKUYUN, OKUTUN, PAYLAŞIN. KAYNAK GÖSTEREREK İNDİRİN. MİLLETİMİZ GERÇEK BİLGİYE ULAŞSIN.  Bilge AtaΞ̲̅ TÜRKİYE Ξ̲̅

 

 


 
  2019 © Bilge Ata. Tüm Hakları Saklıdır.   Son Güncelleme Tarihi: 05.07.2017Tasarım & Kodlama: ER-AY Bilgisayar